Úklid

08.09.2023

Slunce nám stále prochází znamením Panny, stejně jako Merkur (který je jedním z vládců Panny - tím druhým je Prozerpina). Panna by ráda vše uklidila, vyčistila a vyléčila, proto můžeme této energie využít k důkladné očistě našeho života. Merkur je do 15.9. retrográdní, proto v této době čištění a léčení probíhá především na rovině vnitřní a od 15.9. kdy Merkur opět zamíří vpřed a oblast komunikace a cestování se zjednoduší a urychlí, se můžeme léčení a čištění věnovat i na rovině vnější.

Během doby, kdy je Merkur ve znamení Panny, se myšlení i komunikace se zaměřuje na detaily, je důkladné, precizní, analytické, ale také kritické. S kritikou a sebekritikou bychom to však neměli přehánět - stejně jako s ulpíváním na zbytečných detailech. Během této doby se budeme snažit odevzdávat svou práci včas a zodpovědně plnit své úkoly. Nastává prostor pro budování "psychického pořádku". Také je třeba uvědomit že způsob jakým myslíme má dopad na naše fyzické tělo – aktuálně zejména na zažívání a střeva. 

Merkur v Panně zaměřuje naši pozornost na léčení jak fyzického těla tak i psychiky. Je třeba si uvědomit, co je pro nás zdravé a co nikoli, co nás podporuje a co nám naopak škodí. Merkur procházející znamením Panny podporuje nás všechny ,ale samozřejmě nejintenzivněji podporuje zejména Panny - v tom, aby si ve svém životě udělali "jasno a pořádek", ale také Býky, Kozorohy a v určité rovině i Raky a Štíry. Naopak roztržitost a nervozita mohou "přepadat" Ryby, Blížence a Střelce. Ti by měli nyní vědomě relaxovat a uvolňovat vnitřní napětí a také cíleně zaměřit svou pozornost na podstatné a důležité věci ve svém životě. 

Pro nás pro všechny je nyní podpůrná vědomá práce s myslí – je třeba ji uvolňovat a zaměřit na praktické řešení všedních záležitostí, tzv."drobností", které jsou však důležité pro to, aby naše "velké" cíle a záměry stály na "pevných nohách". Podpůrné je tzv. "pozitivní myšlení" a práci s aktivní imaginací.

© 2022 Astrolog Věra Šourková
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky