Láska v Numerologii


Láska v Numerologii

Numerologie pracuje s čísly v datu narození a umožňuje rozpoznat základní charakteristiku osobnosti. K analýze data narození používáme numerologickou tabulku (tzv. Mřížku) do které se čísla z data narození zapisují tímto způsobem 


Datum narození postupně sčítáme, dokud nedojdeme k jednomístnému číslu . Např. Datum narození slavné herečky Elizabeth Taylor 27.2. 1932 sčítáme takto:

2+7+2+1+9+3+2= 2+6= 8. Do mřížky zapíšeme všechna čísla včetně čísel mezisoučtu a výsledného součtu data.narození


Můžeme mít i dva mezisoučty než se dostaneme k výslednému Životnímu číslu (např. mezisoučet vyjde 29 - když ho sečteme dostaneme 11 a tu také sečteme (obě další jedničky také zapíšeme do mřížky) a dostaneme konečné číslo 2. Nebo vyjde mezisoučet 30- ten rozložíme na 3 a 0 a dostaneme se k výslednému číslu 3. V mřížce bude tedy 3 z prvního mezisoučtu 30 i další 3 z "rozložené" třicítky a nakonec i výsledné životní číslo 3)

V numerologické analýze hrají důležitou roli všechny čísla a roviny, důležitý je den narození- tzv. Psychické číslo, čísla v mezisoučtu i výsledné Životní číslo. Roli hraje zda se číslo násobí, zda chybí i to, zda je součástí nějaké roviny nebo je tzv ."izolované" , nepropojené s ostatními čísly.

Emocionální , "vztahová" čísla v mřížce jsou č.2 a číslo 6. Číslo 2 koresponduje s Lunou-je číslem intuice, emocí, je laskavé, diplomatické, touží po rovnováze a harmonii, může být nerozhodné, nestálé a přecitlivělé. Je to číslo vztahové, touží být v harmonickém vztahu s milovaným člověkem, touží po rodinném zázemí. Jelikož č.2 souvisí s Lunou tak je tu úzká spojitost se vztahem s matkou. Matka hluboce ovlivnila to, jakým způsobem člověk zvládá své emoce, jak je dává najevo, i to, jak přistupuje k partnerským vztahů. Čím více je dvojek v mřížce narození, tím silnější jsou emoce i intuice. Intuitivní číslo 2 (obzvláště vícenásobné) je číslem vědem a kartářek. Pokud jsou však v mřížce tři a více dvojek tak emoce mohou ovládat nás a nikoli my je. V tomto případě je velice důležité vědomě pracovat s vlastními emocemi. Elizabeth Taylor měla v mřížce č.2 - byla vdaná čtyřikrát a její emoční a partnerský život byl vskutku bouřlivý a nevyrovnaný. Byla však schopna bravurně používat svůj potenciál ve své profesi. Pokud číslo 2 v mřížce chybí, neznamená to, že člověk není citlivý a intuitivní, ale více než city a intuici používá rozum a rácio. Člověk bez č.2 v mřížce by se měl naučit věnovat svým citům a intuici pozornost, protože pak bude více spokojený v partnerském vztahu a jeho intuice mu bude velmi dobrým rádcem. Také by se měl naučit více se ohlížet na druhé.

Číslo 6 koresponduje s Venuší a je to číslo lásky, krásy, rodiny a harmonie. Silou Venuše je láska. Číslo 6 je tu pro ostatní (jako učitel, terapeut či léčitel), jeho úkolem je otevírat své srdce a uvědomit si to, že pouze láska dokáže měnit a transformovat. Pokud jsou v mřížce tři a více č.6 člověk je velice citlivý, snadno zranitelný a úzkostný. Šestky by měly tvořit - to jim přináší radost a uvolnění. Pokud č.6 v numerologické mřížce chybí, naznačuje to ,že člověk ve svých minulých životech zvládl cit pro harmonii, krásu, rodinu a že pro něho nejsou příliš důležité peníze. Proto s nimi většinou neumí hospodařit (zejména chybí-li mu i číslo 4 ). Lidé s chybějící šestkou se musí učit radovat ze života a rozvíjet optimismus. Mohou mít horší paměť. Nemusí cítit potřebu zakládat rodinu. Chybějící číslo 6 většinou poukazuje na náročnější vztah s jedním z rodičů. Člověk, kterému v mřížce chybí číslo 6 si většinou přitahuje do svého života partnera, který mu svým datem narození č.6 doplní.

Číslo 5 přináší do emocí hloubku a vášnivost (v partnerském vztahu však potřebuje svobodný prostor). Číslo 7 přináší silné pochopení pro druhé a často i léčitelský potenciál. Je to však také číslo velice tvrdohlavé a ve vztazích se často potýká s vlastními iluzemi. Pokud je číslo 7 izolované (v mřížce chybí 4 nebo 5 či 8) tak je člověk silně přecitlivělý. Číslo 3 je kamarádské, ve vztazích potřebuje rozmanitost a intelektuální stimul i společnou aktivitu a svobodný prostor. Číslo 4 je poměrně citově plaché a uzavřené, jakmile však naváže partnerský vztah je velice stabilní a v partnerském vztahu je člověk schopen se citově plně otevřít. Číslo 8 je velmi vášnivé, eroticky zaměřené a vůdčí, ve vztahu potřebuje hrát hlavní roli, stejně jako číslo 1. Jednička je velmi nezávislým číslem. Číslo 9 potřebuje v partnerském vztahu se svým protějškem kromě propojení na fyzické a emoční rovině i propojení na duševní a duchovní úrovni

Pokud se v mřížce objeví Rovina vytrvalosti (čísla 4,5 a 6) člověk touží po stabilním, "klasickém" partnerském vztahu. Rovina empatie (3,6,9) přináší přirozený soucit vůči druhým, člověk je laskavý a bývá citlivým milencem (záleží ovšem na tom, jak moc člověk sám sobě důvěřuje - 6 není přirozeně sebevědomé číslo a neustále hledá uznání a potvrzení od druhých. Pokud si není jisté samo sebou, pak člověk může potlačit svou přirozenost a předstírat to, co druzí chtějí od něho slyšet - to je samozřejmě nezdravé a dříve či později přijdou psychické či fyzické problémy) . Pro rovinu pochopení (3,5,7) jsou partnerské vztahy velice důležité. Prázdná Rovina senzitivity ( chybějící 2,5,8) je velice velkomyslná, citlivá a eroticky založená. Je zranitelná -jednou odpustí, ale podruhé již nikoli. Rovina vášně (2,5,8) přináší velkou vášeň do vztahů, ale také do všeho co člověk dělá, takže pokud se věnuje nějakému úkolu, zájmu či práci, může naprosto zapomenout na to, že je vedle ní i partner, který potřebuje její pozornost. Rovina dovednosti (1,4.7) přináší velký sexuální náboj. Pokud máte tuto rovinu potřebujete partnera taktéž s touto rovinou, nebo alespoň aby partner měl v datu narození aspoň jednu čtyřku či sedmičku. Pouze tak budete ve vztahu po erotické stránce plně uspokojeni. Rovina odhodlání (1,5,9) je velmi aktivní, podnikavá a odhodlaná, získá vše to, co chce, je však silně zaměřená sama na sebe a poněkud nepřizpůsobivá. Prázdná Rovina Saturnu (chybějící 4,5,6) je takovou obecně "učební" životní rovinou a v oblasti vztahů může přinést velmi silné zážitky.

Pokud se nám tedy v datu narození objeví číslo 2 či číslo 6 (nejsilněji působí tato čísla ve dni narození, také jsou silná když se násobí a když jsou spojena s ostatními čísly v některé z rovin.) tak je naší přirozeností a potřebou být v pevném a citově otevřeném partnerském vztahu. Pokud máme číslo 2 či 6 jako výsledné Životní číslo, je naším životním úkolem naučit se rozvíjet a budovat partnerské vztahy a spolupráci s druhými lidmi. Stabilní a pevný vztah vyžaduje také číslo 4 a číslo 8 - to však potřebuje být ve vztahu ve vůdčí roli. Číslo 7 touží po zcela rovnoprávném vztahu. Čísla 1, 3, a 5 jsou velice nezávislá a ve vztazích potřebují velký svobodný prostor. Číslo 9 potřebuje ve vztahu duchovní propojení s partnerem  

© 2022 Astrolog Věra Šourková
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky